Jak przygotować się do wizyty w gabinecie terapii manualnej?

terapia manualna opalenica

Jak wygląda pierwsza wizyta w gabinecie terapii manualnej? Poznaj wskazówki jak przygotować się do pierwszej wizyty?

„Czy na wizytę powinienem(am) coś ze sobą zabrać?” To najczęściej zadawane pytanie podczas rejestracji wizyty. Rozwiewamy Wasze wątpliwości.

Zanim jednak przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie, chciałbym po krótce przedstawić – jak w ogóle taka wizyta wygląda, czego się spodziewać?

Pierwsze wizyta w gabinecie terapii manualnej - jak wygląda?

Podczas pierwszej wizyty będziesz musiał(a) wypełnić niezbędną dokumentację. Część dokumentów możesz wypisać jeszcze w poczekalni, część podczas rozmowy już w gabinecie. Zabierz ze sobą dowód osobisty. Terapeuta poprosi Cię o okazanie dowodu w celu identyfikacji tożsamości. Ze względu na to, że problemy, które rozwiązujemy są kwestiami zdrowotnymi, konieczne jest potwierdzenie, że przedstawiłeś się poprawnie. Wypełnisz także dokumenty informujące o tym jakie dane zbieramy (RODO), a także kto jest ich administratorem, w jakim celu możemy je wykorzystywać i jak można prosić o wykreślenie Twoich danych z naszej bazy. Zgoda na przetwarzanie Twoich danych jest dobrowolna, aczkolwiek jest ona niezbędna w celu przeprowadzenia terapii.

Zgoda na przeprowadzenie terapii manualnej

Kolejnym dokumentem, który wypełniasz jest ankieta dotycząca Twojego stanu zdrowia, która usprawnia wywiad, oraz oświadczenie pacjenta o tym, że został poinformowany czym są nasze metody i wyraża zgodę na przeprowadzenie terapii. W jej trakcie nasz specjalista będzie udzielał Ci wielu informacji: jakie są możliwe skutki przeprowadzonej terapii, jak możesz się czuć w najbliższych godzinach, a później dniach, co powinno Cię zaniepokoić, a co nie jest powodem do obaw. Oświadczenie jest potwierdzeniem tego, że zostałeś(aś) o wszystkim poinformowany(a) oraz wyrażasz zgodę na zaproponowane przez terapeutę metody.

Wywiad - klucz do terapeutycznego sukcesu

Niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu przez terapeutę manualnego / fizjoterapeutę. Zada on wiele pytań o Twój stan zdrowia posiłkując się na ankiecie, którą wcześniej wypełniłeś(aś) i zagłębiając poszczególne tematy. Są to pytania takie jak: jaki problem sprowadził Cię na wizytę, od jak dawna trwają dolegliwości, jaki jest Twój charakter pracy, czy ból ma charakter ciągły? Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Wywiad – klucz do terapeutycznego sukcesu. Jak możesz się do niego przygotować jako pacjent?”

Testy i badanie ciała na wstępie do terapii manualnej

Po przeprowadzeniu wywiadu terapeuta może przeprowadzić testy funkcjonalne oraz badanie Twojego ciała, np. badanie czucia powierzchownego i głębokiego; badanie skóry, budowy mięśni, zakresów, sprawności stawów; badanie palpacyjne (nerwów, napięcia mięśni); ocena postawy ciała, sprawności fizycznej, równowagi.

Na podstawie wywiadu i przeprowadzonych badań terapeuta zaproponuje wykorzystanie konkretnych metod terapeutycznych. Od tego czasu zacznie się właściwa część terapii. 

Przygotowanie pacjenta do terapii manualnej

Twoje przygotowanie do wizyty powinno być takie, abyś czuł się maksymalnie komfortowo. Można wziąć prysznic tuż przed, zwłaszcza w okresie letnim. Niewykluczone, że w trakcie wizyty terapeuta poprosi Cię o zdjęcie odzieży do bielizny, dlatego bardzo ważne jest żebyś ubrał(a) się wygodnie i komfortowo. Nie musisz zabierać ze sobą niczego poza odpowiednią garderobą i dowodem osobistym, cała reszta potrzebnych do wykonania zabiegu rzeczy jest u nas na miejscu w Centrum Terapii Holistycznej MW-Masaże.

Zapisz się na terapię manualną już dziś!

🌐 ONLINE 24h/d przez 7 dni w tygodniu www.rejestracja.mwmasaze.pl
📞 TEL. +48 577 479 903 [pon. – pt. w godzinach 8:00 – 20:00]

Centrum Terapii Holistycznej MW-Masaże
ul. 5 stycznia 11, Opalenica

Napisz nam coś od siebie!