7 pytań, które zada Ci terapeuta manualny podczas pierwszej wizyty

terapia manualna wywiad

Drogi Pacjencie! Nie denerwuj się proszę, jeśli wywiad podczas pierwszej wizyty zajmie więcej czasu niż się spodziewasz. Im konkretniejszy będzie – tym większa szansa, że terapia przyniesie oczekiwane efekty!

W swojej codziennej pracy spotykamy się z wysokimi oczekiwaniami. Cieszy nas bardzo opinia mówiąca o wysokiej skuteczności już po pierwszym zabiegu. To najlepszy dowód na to, że swoją pracę wykonujemy dobrze. Nie zawsze jednak podczas pierwszej wizyty jest dużo czasu na czynności terapeutyczne, czasami jego większość poświęcamy na wywiad. 

Jak się domyślasz – pierwsza wizyta różni się od pozostałych. Wywiad przeprowadzony przez terapeutę jest kluczem do rozwiązania Twojego problemu, wobec czego powinien być skrupulatny. Terapeuta może poświęcić większość czasu na zebranie informacji dotyczących Twojego stanu zdrowia, problemów z którymi do niego trafiłeś(aś), analizę wyników badań z jakimi do niego przyszedłeś(aś).

Jakie pytania może zadawać terapeuta manualny?

1️⃣ Jakie są objawy / problem, z którymi się do mnie zgłaszasz? Jakie jest nasilenie tych objawów?

2️⃣ Czy ból ma charakter ciągły, czy chwilowy? W jakich sytuacjach pojawiają się dolegliwości? Czy są jakieś pozycje, w których odczuwany ból jest mniejszy / zanika?

3️⃣ Od jakiego czasu odczuwasz ból? 

4️⃣ Czy obecnie występujący problem jest nowy, czy występował już wcześniej? Jeśli wcześniej – jakie zostało podjęte leczenie i z jakim rezultatem?

5️⃣ Jakie codzienne czynności sprawiają Ci problem?

6️⃣ Jak wygląda Twój styl życia? Jaki jest charakter Twojej pracy? Czy prowadzisz stresujący tryb życia? Czy miałeś(aś) w ostatnim czasie sytuacje bardziej stresujące niż dotychczas?

7️⃣ Proszę podać historię przebytych chorób, operacji, urazów. Czy cierpisz na choroby towarzyszące? Jakie? Czy są przyjmowane na stałe jakieś leki?

Ważna rozmowa z terapeutą manualnym

Powyższe to najczęściej zadawane pytania, poza tym wywiad jest prowadzony w charakterze rozmowy z terapeutą i jedna odpowiedź może nakierować na kolejne pytania.

Możesz już w domu, przed wizytą przygotować się do nich. Pomyśl od kiedy trwa ból, w jakich sytuacjach występuje, wypróbuj czy Twoje zakresy ruchu poszczególnych części ciała są naturalne, czy może zmniejszone?

Dokumenty ułatwiające naszą pracę 😊

Tuż przed wizytą dostaniesz także do wypełnienia ankietę dotyczącą zdrowia. Zadajemy w niej pytania o choroby, dolegliwości, przyjmowane leki. Ankieta ta jest dla nas pomocna – usprawnia późniejszą rozmowę, a na kolejnych wizytach terapeuta może się do niej odwołać. 

Jeśli posiadasz aktualne (tj. maksymalnie sprzed 6 miesięcy) wypisy ze szpitala, wyniki badań, opisy działań terapeutycznych, zdjęcia rentgenowskie, opis USG, tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego lub inną, istotną dokumentację medyczną – prosimy zabrać je na pierwszą wizytę.

Nie obawiaj się wywiadu, nie martw się jeśli zapomniałeś(aś) czegoś powiedzieć – zawsze możesz porozmawiać z terapeutą w trakcie terapii, lub nawet jeśli coś by Cię niepokoiło – skontaktować się później telefonicznie, bądź mailowo. Wywiad jest kluczowy dla wybrania późniejszego rodzaju terapii, dlatego im więcej informacji zbierzemy – tym lepsze efekty jesteś w stanie uzyskać z przeprowadzonych zabiegów.

Zapisz się na terapię manualną już dziś!

🌐 ONLINE 24h/d przez 7 dni w tygodniu www.rejestracja.mwmasaze.pl
📞 TEL. +48 577 479 903 [pon. – pt. w godzinach 8:00 – 20:00]

Centrum Terapii Holistycznej MW-Masaże
ul. 5 stycznia 11, Opalenica

Napisz nam coś od siebie!