Skarżyła na gorsze samopoczucie dzień po terapii manualnej. Po 3 dniach oniemiała

fizjoterapia terapia manualna

Dlaczego oniemiała? Bo na 3 dzień po terapii wszystkie dolegliwości minęły, a ona czuła się zdrowa. Ból narastający miesiącami zupełnie ustał.

Taki opis mógłby dotyczyć wielu moich pacjentów. Staram się tłumaczyć każdemu podczas wizyty, że gorsze samopoczucie dzień, dwa po terapii jest czymś zupełnie normalnym. Naturalne jest też to, że podczas terapii pacjenci nie zapamiętują wszystkich informacji, które im przekazuję – dlatego umieszczam ten wpis. Nie martw się jeśli jesteś dzień – kilka dni po terapii – i ból się nasilił. Przeczytaj poniższy artykuł 📝

Sytuacja dzień po terapii manualnej jest gorsza niż przed wizytą...

Standardowa sytuacja ➡️ chory wychodzi z gabinetu z uśmiechem na ustach, jego dolegliwości zniknęły, czuje się lekko. Na drugi dzień zaczyna się czuć gorzej. Ujawnia się ból w innym miejscu lub objawy z którymi przyszedł wracają ze zdwojoną siłą. Może być rozzłoszczony. „Ta terapia nic nie pomogła, tylko jeszcze pogorszyła” 😤 – myśli. Cóż, jest w błędzie. 

To nic innego jak fizjologiczna reakcja jego ciała na przeprowadzone leczenie.

Z czego może to wynikać?

↘️ Z oczyszczania się organów z toksyn;

↘️ Z przebudowy tkanki łącznej (związanej z mikrostanem zapalnym);

↘️ Z regeneracją;

↘️ Z reakcjami na zmianę odczuwania naszego ciała. Różne spięcia i bóle zbieramy latami, a podczas terapii staramy się przywrócić prawidłową homeostazę. Nasze ciało potrzebuje czasu, aby przywyknąć do tej sytuacji.

Czy złe samopoczucie po terapii manualnej jest normalne?

Tak! Każdy organizm inaczej zareaguje na przeprowadzoną terapię – jeden nie będzie odczuwał pogorszenia stanu, inny będzie się czuł znacznie gorzej. Pamiętaj, że ten proces jest potrzebny, aby Twoje ciało uzyskało stan równowagi, lepszego działania, pozbycia się bólu. Ponadto jest to stan chwilowy i po kilku dniach powinieneś / powinnaś poczuć się znacznie lepiej. Występowanie gorszego samopoczucia nie jest wskazaniem do całkowitego przerwania terapii – jeśli Twój terapeuta zalecił kolejne wizyty – nie odmawiaj, przejdź przez cały proces terapeutyczny.

Twoje ciało Ci za to podziękuje dużo lepszym funkcjonowaniem 🌼

Zapisz się na terapię manualną już dziś!

🌐 ONLINE 24h/d przez 7 dni w tygodniu www.rejestracja.mwmasaze.pl
📞 TEL. +48 577 479 903 [pon. – pt. w godzinach 8:00 – 20:00]

Centrum Terapii Holistycznej MW-Masaże
ul. 5 stycznia 11, Opalenica

Napisz nam coś od siebie!