Terapia manualna czy masaż? Co LEPIEJ?

terapia manualna opalenica mw masaże

„Chciał(a)bym zapisać się na jakiś masaż, ale nie wiem na jaki. Boli mnie…” Tak najczęściej zaczynają się nasze rozmowy telefoniczne. Nie ma nieodpowiednich pytań, dlatego wyjaśniamy co lepiej wybrać: terapię manualną, czy masaż?

1️⃣ Lepiej dla kogo? 👱🏻‍♀️

No właśnie! To jest podstawowe pytanie, na które odpowiedzieć musi sobie sam pacjent. Słyszałe(a)ś, że mamy wysoką skuteczność w terapii, ale bolesne metody? Cóż – sam zdecyduj czy wolisz przewlekły ból, czy pozbycie się go podczas kilku metod, które nie są przyjemne, niemniej jednak są efektywne. Wiesz, że wolisz delikatniejsze techniki? Poszukaj terapeuty, który takie wykonuje w naszej okolicy (tylko nie czekaj z tym wiele miesięcy, aby problem się nie pogłębił). Ponadto ☝️ nieustannie się dla Was szkolimy dzięki czemu wprowadziliśmy też techniki, które nie są bolesne. A może potrzebujesz relaksu w postaci masażu? Wybierz się na taki masaż. W pobliżu jest sporo miejsc, które świadczą tego typu usługi.

2️⃣ Wskazania dla masażu, wskazania dla terapii…

„No dobrze” – powiecie. „Ale przecież są wskazania ☝️ do określonych technik”. Tak! Są.

Przychodząc do nas nie musisz sobie nimi zajmować głowy. Super, że wiesz czego mniej więcej potrzebujesz oraz do kogo się po pomoc udać. Nasze założenie wygląda tak: jako specjaliści, na podstawie nabytej wiedzy, dobieramy określone techniki do schorzeń oraz potrzeb pacjentów. Wywiad jest bardzo dokładny, sprawdzamy wszystkie możliwości i dobieramy odpowiedną terapię. Przykład: potrzebny jest masaż tkanek głębokich – proponujemy go, pinoterapia – wykorzystujemy ją itd.

Ty jako pacjent musisz wiedzieć, czy Ci to odpowiada 😊 Oczywiście możesz odmówić wykonania danej metody (możesz np. mieć przed nią blokadę psychiczną, lub trudności z wytrzymaniem bólu). Wtedy terapeuta zaproponuje inne narzędzia w celu uzyskania podobnych wyników, uprzedzając co się zmieni jeśli nie wybierzesz jego poprzedniej propozycji.

Co więcej 👌 uważamy, że takie holistyczne podejście powinno być stosowane przez każdego specjalistę związanego z medycyną. 

3️⃣ Stawiamy na eliminację przyczyn

Masaż wpływa na poprawę metabolizmu tkanek oraz ich funkcjonowania. Rezultatem jest ulga, redukcja stresu oraz zmniejszenie bólu. Masaż jest jednak rzadko przez nas wybierany, ponieważ w przypadku bólu spowodowanego stanem zapalnym – nie zawsze pomoże. Terapia manualna tymczasem pozwala na dotarcie do przyczyn bólu i za pomocą różnych technik przywraca sprawność. Naszym celem jest znalezienie i eliminowanie źródła bólu.

Co zatem wybrać?

Reasumując: zapraszamy do nas jeśli chcesz, aby Tobą i Twoją rodziną, zaopiekowali się wykwalifikowani specjaliści i na podstawie dogłębnego wywiadu oraz swojej wiedzy dobrali najbardziej skuteczne w danym przypadku metody.

Zapisz się na terapię już dziś!

🌐 ONLINE 24h/d przez 7 dni w tygodniu www.rejestracja.mwmasaze.pl
📞 TEL. +48 577 479 903 [pon. – pt. w godzinach 8:00 – 20:00]

Centrum Terapii Holistycznej MW-Masaże
ul. 5 stycznia 11, Opalenica

Napisz nam coś od siebie!