Czy radzenie sobie z bólem dzięki tabletkom jest dobre dla naszego organizmu?

terapia manualna masaż leczniczy poznań

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wszystko musimy mieć szybko…

Jedzenie – najlepiej na już – stąd wiecznie rosnąca w siłę popularność fast foodów. Tradycyjna telewizja powoli odchodzi w zapomnienie na rzecz platform streamingowych. Odchudzanie? Najczęściej sięgamy po “diety cud”, czy cudowne tabletki na wątrobę, które dziwnym trafem też podkradają nam “boczki”.

To samo podejście stosujemy w leczeniu. Jeśli coś nas boli – pierwszą reakcją u wielu osób jest sięgniecie po lek przeciwbólowy. Czy takie podejście jest dobre dla naszego organizmu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Czy zjedzenie hamburgera z popularnej sieciówki fast food jest dla nas zgubne? Oczywiście, wszystko jest dla ludzi, więc jednorazowy posiłek, czy tabletka przy silnym bólu krzywdy nam nie zrobią. Problem zaczyna się kiedy zaczynamy się do czegoś przyzwyczajać (a w przypadku leków – nawet uzależniać). Jeśli pierwszym o czym myślimy, kiedy coś nas boli, jest tabletka przeciwbólowa – możemy mieć problem.

Na bóle mięśniowe, czy kostnostawowe bardzo pomagają odpowiednie ćwiczenia, dieta oraz metody manualne, które stosuję u siebie w gabinecie. Pacjenci często nie mają wiedzy co, poza tabletkami, mogłoby pomóc. Przyczyny takiego stanu możemy dopatrywać w wielu aspektach, począwszy od podstawy programowej w szkołach, skończywszy na wszechobecnych reklamach, osaczających nas informacjami o tym jakie leki przeciwbólowe są dobre i szybkie.

Drogi czytelniku – jeśli chciałbyś bardziej zgłębić ten temat – mam dobrą informację! Na naszym blogu znajdziesz serię artykułów, w których radzimy jak zwalczać ból bez medykamentów.

Może warto następnym razem spróbować innych metod?

MW-Masaże – Twoja pomoc w bólu
Rejestracja online | www.mwmasaze.pl | www.blog.mwmasaze.pl

Masz problemy bólowe?

Zapisz się na terapię manualną...

Dowiedz się, czym się zajmuję i w jakich problemach mogę Ci pomóc – [klik]

GABINET OPALENICA
ul. 5 stycznia 11, Opalenica
Rejestracja: tel. +48 793 176 186

GABINET POZNAŃ
ul. Nad Wierzbakiem 10, Poznań
Rejestracja:
ONLINE lub tel. +48 793 176 186

Napisz nam coś od siebie!