Czy sen ma wpływ na odczucia bólowe?

Są takie dni kiedy mamy wrażenie, że nasze ciało reaguje na każdy bodziec bólowy ze zdwojoną siłą. Warto wtedy zaobserwować jak wyglądała nasza noc, a w zasadzie jak wyglądało kilka ostatnich nocy.

Okazuje się, że ograniczenie snu u osób zdrowych przez okres kilku dni wpływa na zmniejszenie progu bólu (Simpson, Scott-Sutherland, Gautam, Sethna i Haac, 2018). Całkowita deprywacja snu (ciągłe niezaspokojenie potrzeby snu) wpływa na nasilone odczucie bólu i zwiększa tkliwość mięśniowo-szkieletową (Haack, Sanchez i Mullington, 2007; Kundermann, Spernal, Huber, Krieg i Lautenbacher, 2004).

W momencie kiedy wiemy, że śpimy za mało – tym bardziej warto zadbać o nasze zdrowie. W przypadku pojawienia się bólu mięśniowego / kostnego warto jak najszybciej udać się do wykwalifikowanego masażysty / terapeuty z tego względu, że brak snu i ból to nakręcająca się spirala. Za mało snu wzmaga odczucie bólu, jeśli czujemy ból – trudno nam zasnąć itd.

Ponadto jakość snu ma fundamentalne znaczenie na nasze samopoczucie i efektywność w ciągu dnia. Statystycznie przesypiamy 1/3 naszego życia, więc jeśli śpisz 8h w nieodpowiedniej pozycji to Twoje ciało nie wypoczywa dobrze, a to rzutuje na cały dzień. Obserwujcie nasz profil – już niedługo pojawi się tutaj dużo więcej na temat snu ze względu na moją współpracę z marką Hilding.

Odpowiem na takie pytania jak: Jaka pozycja podczas snu powinna być absolutnie zakazana? Jak spać, żeby się wysypiać? Czy materac ma znaczenie? Czy warto inwestować w specjalistyczne poduszki?

MW-Masaże – Twoja pomoc w bólu
Rejestracja online | www.mwmasaze.pl | www.blog.mwmasaze.pl

Jeśli chciałbyś umówić się na terapię – zapraszam do rejestracji online (Poznań) lub telefonicznej (Opalenica) +48 793 176 186

Napisz nam coś od siebie!