3 sytuacje kiedy lepiej nie iść do psychodietetyka na wizytę

psychodietetyk opalenica grodzisk wielkopolski nowy tomyśl buk wielkopolska psychodietetyka

🫣 Kiedy lepiej NIE udać się do psychodietetyka? Spotkaliśmy się z klientami, którzy po pierwszej wizycie byli zawiedzeni. Dlaczego? Nie spodziewali się rozmowy, a raczej zmierzenia, zważenia, pokazania gotowego planu co i jak teraz mają jeść, aby zacząć gubić kalorie lub poradzić sobie z innymi problemami zdrowotnymi. I to jest OK, tylko nasz specjalista pracuje inaczej 😊 Zagłębia się w aspekty psychologiczne danej sytuacji.

✅ Psychodietetyk stara się poprzez poznanie klienta odpowiedzieć na pytania:

🍉 Dlaczego każda dieta kończyła się do tej pory tak samo? Przybraniem kilogramów po zakończeniu współpracy z dietetykiem lub chwilę później?

🍉 Dlaczego klient całe życie mierzy się z zaburzeniami odżywiania?

🍉 Czy jedzenie jest związane z emocjami? Czy pojawiają się takie sytuacje jak np. gratyfikacja jedzeniem?

A jakie są 3 sytuacje kiedy lepiej nie zapisywać się na wizytę u psychodietetyka?

1️⃣ Oczekujesz jedynie, że otrzymasz gotowy plan żywieniowy, z którego będziesz mógł korzystać – Darek stara się uczyć swoich klientów zdrowego żywienia bez przedstawiania gotowych rozwiązań, a jeśli potrzebujesz otrzymać jadłospis to jest on przygotowany indywidualnie pod Twoje potrzeby i preferencje, dlatego nie mamy dostępnych „gotowych rozwiązań na szybko”.

2️⃣ Oczekujesz, że na „dzień dobry” zostaniesz zważony, zmierzony i będziesz mógł śledzić swoje „zmniejszające się słupki” różnych parametrów – na konsultacjach skupiamy się na rozmowie i znalezieniu źródła problemów żywieniowych. Słupki i parametry to sprawa drugorzędna.

3️⃣ Nie chcesz uczestniczyć w procesie – jeśli nie chcesz uczyć się nowych rzeczy i dokonywać w swoim życiu zmian, to te konsultacje nie są dla Ciebie. Pomagamy motywując, tłumacząc i objaśniając Twoje zachowania, ale nie robimy nic ZA Ciebie. Sam musisz chcieć i sam w tym uczestniczyć.

Potrzebujesz konsultacji psychodietetycznej?

Psychodietetyk Dariusz Chudziński przyjmuje w Centrum Terapii Holistycznej MW-Masaże w Opalenicy we wtorki. Wizyty prywatne.

🌐 ONLINE 24h/d przez 7 dni w tygodniu www.rejestracja.mwmasaze.pl
📞 TEL. +48 577 479 903 [pon. – pt. w godzinach 8:00 – 20:00]

Centrum Terapii Holistycznej MW-Masaże
ul. 5 stycznia 11, Opalenica

Napisz nam coś od siebie!