Jeśli Twoim celem jest lepsza jakość snu, koniecznie to przeczytaj!

sen jakość snu

✨🌙 Jeśli Twoim celem jest lepsza jakość snu, koniecznie przeczytaj cały opis. 🌙✨ Przyjęliśmy, że sen to jest coś co zabiera nam czas. W zabieganiu zapominamy, że sen to jest PODSTAWOWA potrzeba każdego człowieka. Dlaczego czasami nie możesz zasnąć? Co zrobić, żeby Twój sen był bardziej jakościowy?

⭐️ STRES – to jeden z czynników nie pozwalających nam zasnąć. Napięcie psychiczne może prowadzić do bezsenności. Stres i niepokój są wpisane w życie człowieka, nie da się ich pozbyć. Co więc robić? Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne, możesz skorzystać z pomocy psychologa, czy terapeuty manualnego z podejściem holistycznym , który wykorzysta szereg metod aby odreagować układ nerwowy. Spróbuj też medytacji, technik relaksacyjnych lub innych metod wyciszających.

⭐️ UŻYWANIE ELEKTRONIKI – najlepiej nie używaj elektroniki 1h przed snem. Światło emitowane przez ekrany elektroniczne, hamuje produkcję melatoniny, utrudniając nam zasypianie. Zaburza to nasz naturalny rytm dobowy. Podczas gdy jesteśmy narażeni na niebieskie światło mózg jest bardziej aktywny, co może sprawić, że trudniej nam jest się zrelaksować i zasnąć.

⭐️ DIETA – spożywanie ciężkich posiłków przed snem może utrudniać zasypianie i prowadzić do gorszej jakości snu. Zaleca się lekkie kolacje i unikanie jedzenia tuż przed pójściem spać.

⭐️ ALKOHOL – choć alkohol może pomóc zasnąć szybciej, to niekoniecznie prowadzi do głębokiego snu. Zakłóca normalny cykl snu, szczególnie fazę REM.

⭐️ NIESPRZYJAJĄCE WARUNKI – zadbaj o odpowiednią temperaturę, zaciemnienie pokoju oraz wygodne miejsce do spania. Warto zainwestować w dobry, dopasowany do nas materac, bo spędzamy na nim sporą część swojego życia.

⭐️ BRAK AKTYWNOŚCI – nie uprawiasz regularnie żadnego sportu, ani nawet nie wychodzisz na spacery? To błąd. Regularne ćwiczenia pomagają w lepszym zasypianiu i osiąganiu głębokiego snu. Pamiętaj, że ćwiczenia przed snem mogą działać stymulująco (dlatego lepiej zakończyć aktywność kilka godzin przed naturalną dla Ciebie porą zasypiania).

Jeśli cierpisz na zaburzenia snu lub bezsenność - zapisz się na terapię manualną lub konsultacje psychologiczne w Opalenicy

🌐 ONLINE 24h/d przez 7 dni w tygodniu www.rejestracja.mwmasaze.pl
📞 TEL. +48 577 479 903 [pon. – pt. w godzinach 8:00 – 20:00]

Centrum Terapii Holistycznej MW-Masaże
ul. 5 stycznia 11, Opalenica

Napisz nam coś od siebie!